відділ освіти
  Царичанської районної  державної адміністрації
 

Створення єдиного освітнього простору - якісний крок у розвитку освіти регіону

Проблема району:"Науково-методичне забезпечення впровадження технологій розвитку креативної освіти у навчально-виховний процес"
 
 
51000    смт. Царичанка Царичанського району Дніпропетровської області, вул..Театральна, 17, тел. (05690)3-20-44, (05690)3-29-73,
e-mail: tskalitva@gmail.com , начальник відділу освіти Китайгора С. М.
Меню сайту
Актуальне відео
Прогноз погоди
Царичанка
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 107
Block title
Block content
 Дніпропетровщина: сьогодення та майбутне
 
   У лютому ми відзначаємо 80-ти річчя нашої області. Знаменна дата календаря – значуща подія не лише для старшого покоління жителів Наддніпрянщини. Учні навчальних закладів – свідки змін, нововведень та надбань регіона – лідера сьогодні. Протягом січня, лютого 2012 року у районі проходив районний етап обласного конкурсу дитячого малюнка „Дніпропетровщина: сьогодення та майбутне”.
    Учасниками конкурсу стали учні навчальних закладів району. Свої творчі роботи учасники конкурсу присвятили висвітленню тематики „Мій край”, „Майбутне Дніпропетровщини”, „Мої мрії”, „Хай завжди буде мир”. Різні за тематикою і технікою виконання дитячі роботи вирізнялися майстерністю виконання, оригінальністю композиційного рішення та яскравою індивідуальністю. До оргкомітету конкурсу надійшло 28 творчих робіт.
Активними учасниками конкурсу були вихованці Царичанської, Бабайківської, Прядівської, Молодіжнянської, Михайлівської, Китайгородської ЗОШ І-ІІІ та Царичанської, Рудківської, Цибульківської ЗОШ І-ІІ ступенів. Кращі роботи –переможці районного етапу направлені для участі в обласному етапі.
 
======================================================================================================
Святкуємо ювілей
 
  Розпочав свою історичну ходу 2012 рік, і серед його важливих пам’ятних дат – ювілей Дніпропетровщини. Сьогодні, 27 лютого 2012 р., прадавня козацька земля відзначає 80-річний ювілей нашої прекрасної і неповторної Дніпропетровської області. В Китайгородській ЗОШ І-ІІІ ст.. пройшли урочистості, інформаційно-просвітницькі заходи, конкурси, вікторини, виставки, присвячені 80 ювілею області. Для учнів школи був проведений єдиний урок на тему «Рідній Дніпропетровщині – 80 років», який сприяв формуванню історичної пам'яті, вихованню патріотичних, громадянських почуттів школярів, виробленню активної життєвої позиції, яка позитивно впливатиме на процвітання Дніпропетровщини в майбутньому.
  Учні 1-4 класів в цікавій формі пізнавали про минуле нашого регіону, познайомилися з легендами та переказами про рідний край. Творчі форми проведення уроку для учнів 5-9 класів ( віртуальні подорожі, презентації проектів, зустрічі з видатними земляками) сприяли збагаченню знань дітей про народні традиції, звичаї, культуру, природу рідно краю, про видатних людей-земляків, що прославили Дніпропетровщину. Своє бачення перспектив розвитку нашої місцевості розкрили учні 10 класу ( класний керівник Горобець Є.В.) на аукціоні соціальних ідей «Відродження рідного краю», де проектували шляхи сучасного розвитку через пізнання минулого рідної землі. Змістовним, цікавим, колоритним був урок для учнів 11 класу ( кл.керівник Кіріченко О.П.), де переплітались різні форми роботи : перехрестя думок, організаційно-діяльнісна гра, вікторина та відео презентація «Моя рідна земля – Дніпропетровщина», які розвивали духовну, моральну, правову та екологічну культуру старшокласників. У шкільному краєзнавчому музеї створені виставкові експозиції «Дніпропетровщині - 80», «З історії Катеринослава», «Від минулого – до сьогодення» та ін.. Екскурсоводи шкільного музею Сіврюк Юрій, Мазай Лілія ( учні 7 класу), Мовчан Олександра та Борисов Євген ( учні 9 класу) під час екскурсій захоплено розповідали про важливі події становлення нашого регіону, панораму десятиліть рідно краю, розкрили унікальність семи чудес Дніпропетровщини. В школі діє виставка малюнків «Дніпропетровщина: сучасність та майбутнє», яка привертає увагу дітей та гостей школи. Всі проведені заходи щодо відзначення ювілею Дніпропетровщини мали великий вплив на формування поведінки і світогляду учнів – спадкоємців славних традицій області, творців сучасного та майбутнього Придніпров»я .
 
======================================================================================================
Відзначаємо славний ювілей

У січні 2012 року разом із усіма школами району ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Молодіжне активно включилася у підготовку до відзначення славного ювілею – 80-річчя утворення Дніпропетровської області. Було розроблено ряд заходів по відзначенню цієї ювілейної дати. Тож кожен день в житті школи проходить під девізом «Дніпропетровщина – регіон-лідер».
У рекреації школи, музеї та бібліотеці створені куточки та виставки «Дніпропеторовщина: минуле, сьогодення і майбутнє». Цікаві матеріали підготувала бібліотекар школи Бородій О.В.: виставку-колаж «Сім чудес Дніпропетровщини», документальну композицію «Дніпропетровськ – столиця степового краю» та художньо-публіцистичну «З Дніпропетровщиною в серці».
Активну участь взяли учні нашої школи у конкурсі дитячого малюнка «Дніпропетровщина: сучасність і майбутнє». Кращі роботи були направлені на районний конкурс, де призером стала учениця 6 класу Бородіна Руслана.
У районному творчому конкурсі «Приорілля – перлина Дніпропетровщини» за літературний твір та фотоматеріали «Моє маленьке Молодіжне – часточка великої Дніпропетровщини» відзначені учениця 10 класу Сірко Оксана та учениця 6 класу Сидоренко Анастасія.
24 лютого для учнів 1-7 класів був проведений урок образотворчого мистецтва за темою «Петриківська квітка». Учням початкових класів дивовижну красу та багатство петриківського розпису демонструвала вчителька 3-4 класу-комплекту Ляшенко І.Б., колишня учениця Петриківської середньої школи. Вона показала дітям правила роботи з фарбами, техніку мазків, вчила користуватися пензлями з котячої шерсті, які виготувала сама. Разом з учителькою діти створили чудові квіткові фантазії (на фото). А учні середніх класів почули розповіді про майстрів декоративного розпису Тетяну Пату, Надію Білокінь, Ярину Пилипенко. Переглянули відео-урок заслуженого майстра народної творчості України Наталії Рибак.
У кожному класі проходять виховні години, круглі столи, присвячені історії, культурі та розвитку Дніпропетровщини. Вже готова до конкурсу «Дніпропетровщина – мій рідний край, моя турбота та любов» шкільна агітбригада, йде активна підготовка до огляду художньої самодіяльності «Зорепад талантів», присвяченому ювілею області.
27 лютого був проведений єдиний урок «Дніпропетровщина відзначає 80-річний ювілей». На початку уроку учні прослухали звернення губернатора області Вілкула О.Ю. На основі мультимедійної презентації, створеної вчителем історії Кушнір В.Г., познайомились із славною історією нашого краю: створенням, територіальними змінами, роками становлення та сьогоденням Дніпропетровщини, її здобутками і досягненнями, видатними людьми. До уваги учнів була представлена літературна композиція, підготовлена старшокласниками. Всі проведені заходи мають один ідейний зміст: славна історія та лідируючі позиції Дніпропетровщини на сучасному етапі розвитку зобов’язують нас берегти і примножувати багатства своєї рідної землі!

Заступник директора з виховної роботи Сірко Т.М.
 
======================================================================================================
 
 
 
Увесь світ облетіла Орлиха
 
 Невпинно тече ріка часу , забираючи все нові й нові покоління людей. І лише пам’ять в змозі повернути нам хвилини радощів і смутку, надій та печалі, пережиті колись. Я хочу розповісти про людину, яку , на жаль , мало знають на Приоріллі, але якою ми мусимо пишатися, бо не кожного року чи навіть десятиліття в районі та області народжуються чемпіони світу. Мова піде про Федору Григорівну Кочергіну (дівоче прізвище Орел), видатну спортсменку, заслуженого майстра спорту Радянського Союзу, заслуженого тренера України , багато -разової чемпіонки Радянського Союзу, Європи і світу з баскетболу. Кожного разу на прохання згадати, де, коли і як потрапив веселий, круглий м’яч в її руки, Федора Григорівна, титулована спортсменка й тренер майбутніх баскетболісток - учениць Київського спортивного ліцею-інтернату, повертається в далеке воєнне дитинство, яке проходило в селі Юр’ївці на Дніпропетровщині, де народилась у 1942 році. В цьому ж році загинув її батько. На руках у Олександри Орел-матері Федори- залишилось семеро дітей. Рано пізнала тяжку фізичну працю: доглядала за колгоспними бичками. Часто згадує і про улюблену річку в селі, в якій влітку плавали, ниряли, а взимку, коли Журавка замерзала, каталися на ковзанах. Мала Федора росла навдивовижу сильною, з хлоп’ячим характером. Читати далі>>
============================================================================================================================
 
Ми вітаєм хліборобів, що звеличують наш край
 
 80-річчя області – це визначна подія для Дніпропетровщини, адже нам є чим і ким пишатись. У нашому рідному краї є люди, які все життя наполегливо трудилися , не жаліючи ні свого здоров’я, ні сил заради сьогодення. Нещодавно в початкових класах Прядівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулася зустріч з Чернишем Миколою Петровичем - хліборобом, комбайнером, який за свою самовіддану працю у 1973 році був удостоєний високого звання – Герой Соціалістичної Праці.
    Діти заздалегідь готувалися до зустрічі: вчили вірші та пісні про нелегкий хліборобський труд, про рідне Приорілля. Вчитель початкових класів Ставицька Т.І. розпочала зустріч з розповіді про те, що в Україні з давніх-давен ведеться, що хліб у хаті – то багатство, сіль – то гостинність і щирість. Нашу Дніпропетровщину називають хлібним краєм, бо люди, що живуть тут , щирі і працьовиті, вміють обробляти землю і вирощувати на ній хороші врожаї.
   Разом із Миколою Петровичем діти пройшли складною дорогою його життя – дорогою трудового героїзму, часто самопожертви, мужності та високої професійної майстерності. На кінець свого виступу Микола Петрович побажав дітям добре навчатись. А також закликав цінувати хліб, пам’ятати, що вони – хліборобського роду. А учні в свою чергу побажали Миколі Петровичу та його сім’ї здоров’я, світлого хліба, чистої води та мирного неба.
 
 Ірина Жалило, вчитель початкових класів Прядівської ЗОШ І-ІІІ ступенів
==================================================================================================================================
 
Твір
Село мого дитинства
Автор : Архіпова Яна, учениця 9-Б класу Царичанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Царичанського р-ну, 25.09.1996 р.н.
 
Присвячується моїй прабабусі Надії
Маленька крапелька величної держави
Моє село, багато є таких….
 
   Повільно під легеньким літнім вітерцем котять свої життєдайні хвилі туго налитих колосків пшениця, ячмінь, жито, тріпоче довгим соковитим листям кукурудза, незворушно стоять погірдливі короновані соняшники; розляглися зеленим розкішним листом буряки ….
  Серед безмежних українських степів, у мальовничому куточку Приорілля розташувалось село Кравцівка, схоже на сотні українських сіл. Живуть тут щирі, відверті, працьовиті люди. Кожна хата обліплена вишневими садками, бузком, стрункими осиками… Невеличкі балки, де буяло різнотрав’я, обсаджені кучерявими вербами. В осикових гайочках гостювало дзвінкоголосе птаство, а увечері стояла тиша і тільки соловейко заливався співом ….
  І все ж у чомусь , майже непримітному для ока, крізь роки й час несе щось своє – близьке….
  Спогадами лину у дитинство, де щоліта я відпочивала у своєї прабабусі Наді. Завжди привітно зустрічали мене біленькі хатки, вишневі садки.(бо їх було багато). Сама вулиця мала назву Вишнева. У 20-ті роки ХХ століття в невеличкому селі Кравцівка народилась моя прабабуся. Навчалась у 4 класній школі, яка була за п’ять кілометрів, скільки було протоптано стежечок. Коли почалась Велика Вітчизняна війна, прабабусі йшов 21- рік. Молодою дівчиною вона потрапила на примусові роботи до Німеччини. Через 2 роки разом із своєю подругою повернулась до рідного села, де все життя пропрацювала в колгоспі. Я із ніжністю згадую свою прабабусю, яка розповідала багато цікавого про своє життя. Та найбільше я заслуховувалась розповідям про різні народні повір’я.
  Назавжди залишились розповіді, як русалки, які виходять на Мавчин великдень, можуть залоскотати, як на Юріїв день (6 травня) «збирають росу». Встати треба було до сходу сонця і ходити босоніж по росі, «щоб не боліли ноги». Дівчаткам треба було вмиватись росою, щоб бути красивими. Навіть череду виганяли рано, «доки на травах густі роси», щоб у корів молоко було. Та спливають дні, місяці, роки….Відходять у вічність наші рідні, залишаючи пам’ять про себе. Я знову і знову повертаюсь у село…Стискається серце,коли бачиш, що більшість хат-пустки. Старенькі верби похилились до землі, скриплять явори, заростають бур’янами садки, вітер – пустун зазирає в усі щілини напіврозвалених хат.Більшість мешканців села – це літні люди. Молодь їде шукати кращої долі до міста . Час біжить невпинно. Одне покоління змінює інше.
  Та хочеться вірити, що село вистоїть, не загине. Маю надію, що село заживе новим життям. І знову будуть квітнути вишневі садки, народжуватимуться діти….
 
 
Царичанка 2012
 
================================================================================================================================
Мій край – це серця рідного пристань
 
  27 лютого у нашій школі був проведений єдиний урок краєзнавчого спрямування, присвячений 80-річчю Дніпропетровської області. Перед учнями з цікавим матеріалом виступила Байбуз Алла Іванівна, бібліотекар дитячого відділу КЗК „Царичанська районна бібліотека”. У своїй розповіді вона наголосила, що кожна людина повинна знати минуле своєї країни, свого краю, знати й пам’ятати про тих, хто жив раніше, хто створив і зберіг для неї її дім, країну, землю. Бібліотекар розкрила сьогодення Дніпропетровської області, відмітила, що наша область сьогодні – це один з найбільших космічних, науково-технічних, культурно-історичних регіонів України, який впевнено реалізує свій економічний потенціал, модернізує інфраструктуру, будує культурні та спортивні об’єкти.
Цікавою була презентація книг, які представлені бібліотекарем. Особливо учні захопилися розповіддю про чудеса Дніпропетровщини, які по-новому відкрили неповторний та привабливий край на Дніпрі.
   Педагогічний колектив та учні вдячні Байбуз А.І. за змістовну та цікаву розповідь.
 
==============================================================================================================
 
 Святкуємо ювілей
 
     Дніпропетровщина… ЇЇ історія сягає глибини віків, вона непроста і цікава. 80 років… Це багато чи мало? Треба тільки, не поспішаючи, уважно перегортати сторінку за сторінкою і отримаєш можливість переміститися назад, побачити місто на світанку його виникнення. Дніпропетровській області усього лише 80 років, а стільки побудовано, відкрито й досягнуто. Вона була й залишається провідним регіоном своєї держави. Область посідає лідируючі позиції в економічному, науковому та культурному житті нашої країни.
   Учні Залеліївської ЗОШ І – ІІ ступенів активно включилися у роботу, щодо відзначення 80 – річчя утворення Дніпропетровської області. Шкільна Рада на чолі з президентом школи Янковською Лесею створили куточок «80 – річчя Дніпропетровської області». Шкільний бібліотекар О. Я Головченко подбала про виставку «Сім чудес Дніпропетровщини». Молодші школярі за «круглим столом» дізнавалися про походження назви рідного міста. Класний керівник О. М. Яценко зі своїми вихованцями на годині спілкування провели конкурс віршів. Презентував свої вірші й Олександр Михайлович. Учитель образотворчого мистецтва Д. Д. Яріз організував конкурс малюнка «Я малюю Дніпропетровщину». Перемогу здобули Шестикласники з Є.О. Прохирою провели заочну подорож до центру народної творчості «Петриківка». Учні 9 класу разом із Н. О. Шпиркою провели урок – філософський роздум «80 років – від минулого до сучасності». Ретельно готуються до проведення «усного часопису» - «Дніпропетровщина – перлина України» діти 7 та 8 класу зі своїми наставниками Тюпкою В. В. та Назаренко Л. М. У «Літературну кав’ярню» запросила школярів Л. І. Молодан. Вони дізналися багато цікавого про видатних українських письменників. Згадали також поетів – О. Зайвого, П. Усенка, Ю. Кириченка, С. Бурлакова, О. Тараненка. Гумористів Олексу Їжака (С. С. Назаренко) та Б. Шрубенка. Готуючись до ювілейної дати, юннати нашої школи прийняли участь в обласній акції «Першоцвіти Дніпропетровщини». Зібрали інформацію про поширення, сучасний стан популяцій окремих видів першоцвітів, які проростають на території Залеліївської сільської ради. Провели моніторинг стану популяцій з метою розробки наукових основ і їх охорони та відтворення. Провели виховну роботу серед місцевого населення по формуванню екологічної грамотності. Допомогу по озелененню шкільних клумб надав колишній учень школи, житель села Нетесівка Каліберда Микола Васильович. Він дав для висадки декілька сотень цибулин тюльпанів. Також учні прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі «До чистих джерел». Робота зайняла призове місце в області і була направлена до Києва. Ланковий Теличко Владислав, учень 7 класу , за пророблену роботу був нагороджений путівкою до Канівського заповідника. Попереду ще багато цікавих заходів – документальна хроніка «Погляд крізь століття» (С. І. Войченко), інтерактивне заняття «Екологічними стежинами Дніпропетровщини» та колективний творчий проект «Першоцвіти просять захисту» (О. М. Яценко), практичні заняття: ужитково – декоративна спадщина Наддніпрянщини – учора, сьогодні, завтра (Д. Д. Яріз), конкурс творів «Собори наших душ» (Л. І. Молодан та Н. О. Шпирка), свято пісні «Співуча Дніпропетровщина» (Л. М. Назаренко), а діти вже розуміють, що тут, на цій землі, наше домашнє вогнище і родовід. Тож бережіть і примножуйте історію свого регіону.
 
Лариса Назаренко, педагог – організатор Залеліївської ЗОШ І – ІІ ступенів
 
 
               ***
Дніпропетровщина моя,
В тобі злилося мільйон Я.
Колгоспників, працівників освіти.
Ти - наша мати, а ми - діти.
 
В рядах ти в перших в Україні:
Лани родючі, небо синє;
Ти Сірка нашого земля,
Тебе люблю безмежно я.
 
80 років – це лише мить,
А в космос вже «Зеніт» летить.
І знов отримує медаль
За ратний труд Криворіжсталь.
 
Орденоносна наша мати,
Тобі лише ми хочем дати
Свою любов і трударів,
Щоб колосився їх засів.
 
Хай домни сталлю заливають.
Ракети в космос хай злітають.
Дніпру текти у Чорне море,
А нас нехай обходить горе.
                                      Олександр Яценко, вчитель біології та хімії, Залеліївської ЗОШ І – ІІ ступенів

================================================================================================================

 
                                                                 Для учнів Прядівської ЗОШ І-ІІІ ступенів була проведена виховна година
              «Мій рідний край – славетна Дніпропетровщина, мій рідний край – історія жива».
 
 Головною темою виховної години стала розповідь про рідну Батьківщину – країну, де ми народилися. Наша держава називається Україною. Вона має славну і давню історію, прекрасну мову і високу культуру. Малою батьківщиною називається місто чи село, де людина народилася. Наша мала батьківщина – це Дніпропетровщина, вона заснована 27 лютого 1932 року.
   Зараз Дніпропетровська область – один із найбільш економічно розвинених регіонів України. Вона характеризується вигідним географічним положенням, багатими природними ресурсами, потужним промисловим та науковим потенціалом, розвинутим сільськогосподарським виробництвом, високим рівнем розвитку транспорту й зв’язку.
    На території, що становить 31,9 тис.км мешкають за даними на 1 січня 2001 року, 3678 тис. чоловік. Головна водна артерія країни – ріка Дніпро, магістральні залізничні і шосейні дороги мають вихід до Донбасу, Криму, портів Чорного й Азовського морів, індустріальних центрів України та близького зарубіжжя. Область розташована у степовій і лісостеповій зонах. Середня температура: зимова – -5, -7С, літня – +22, +23С. Дніпропетровщина має багату флору й фауну: рослинний світ налічує більше 1700 видів, тваринний – більше 7500 видів (лось, дикий кабан, плямистий олень, лань, косуля, заєць, лисиця, вовк та ін..). На території області розташовано 114 природних-заповідних об’єктів.
 
=====================================================================================================================================
Дніпропетровщина святкує ювілей!
 
Нашому краю вже 80 років. До цієї дати у Могилівській ЗОШ І-ІІ ступенів був приурочений конкурс віршів «Перлина Придніпров’ я». 27 лютого планується провести тематичну лінійку. У кожному класі будуть проведені виховні години. Серед учнів початкових класів відбувся конкурс малюнків «Рідне Приорілля». Школярів було ознайомлено з постійно діючою виставкою «Дніпропетровщина - серце Придніпров ‘ я».
 
 
 
Конкурс дитячого малюнка „Дніпропетровщина: сьогодення та майбутнє”
 
 
Наприкінці січня у Царичанській ЗОШ І-ІІ ступенів був проведений конкурс дитячого малюнка „Дніпропетровщина: сьогодення та майбутнє”, у якому взяли участь учні 4-8 класів. Кращі роботи на теми „Мій край”, „Мої мрії”, „Хай завжди буде мир!” були направлені до обласного дитячо-юнацького кіноцентру „Веснянка”. Майстерність, оригінальність, яскраве бачення тематики конкурсу показали Лисенко Яна (4 кл.), Грішіна Надія (4 кл.), Гаража Софія (8 кл.), Савінова Мар’яна (4 кл.), Хмельницька Катерина (4 кл.). Свої роботи діти презентували на шкільній лінійці. У бібліотеці створено цікаву і пізнавальну книжкову виставку „Моя Дніпропетровщина”. Матеріали, підібрані бібліотекарем Свистак О.В., використовуються вчителями та учнями на класних годинах. Діти мають змогу ознайомитися із минулим нашої області, дізнатися про визначних людей нашого краю. Вчитель історії Ліщинська Р.В. провела екскурсію учнів 5-6 кл. до шкільного музею, де діти дізналися багато цікавого про нашу Батьківщину.
 
 
 
 
 
 
 
На конкурс «Приорілля – перлина Дніпропетровщини»
 
Як диво із див калинових,
Приорілля моє чарівне.
Воно таке миле й чудове,
Заворожує й вабить мене
 
Поезії учениці 7 класу Бабайківської ЗОШ І-ІІІ ст. «У вінок Приоріллю». Читати далі>> 
 
=============================================================================================================================
 
 
Робота Назаренка Олександра Олександровича, Учня 11 класу Бабайківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Царичанського району Дніпропетровської області
 
============================================================================================================================
 
Робота Керімової Вікторії Агілівни, учениці 6 класу Бабайківської ЗОШ І-ІІІ ступенів на тему: «Моя вулиця»
Вхід до сайту
Логін:
Пароль:
Освітні сайти
Час...
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Міні-профіль
Гість

Повідомлення:

Група:
Гости
Час:0:20 AM

Гість, ми раді вас бачити.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Логін:
Пароль:
Візитор сайта
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz