відділ освіти
  Царичанської районної  державної адміністрації
 

Створення єдиного освітнього простору - якісний крок у розвитку освіти регіону

Проблема району:"Науково-методичне забезпечення впровадження технологій розвитку креативної освіти у навчально-виховний процес"
 
 
51000    смт. Царичанка Царичанського району Дніпропетровської області, вул..Театральна, 17, тел. (05690)3-20-44, (05690)3-29-73,
e-mail: tskalitva@gmail.com , начальник відділу освіти Китайгора С. М.
Меню сайту
Актуальне відео
Прогноз погоди
Царичанка
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 107
Block title
Block content
Головна » Файли » Мої файли

Про підсумки оздоровлення дітей
2010-10-29, 9:45 PM
   На виконання Закону України „Про оздоровлення та відпочинок дітей”, регіональної Програми оздоровлення та відпочинку дітей у Дніпропетровській області у 2009-2013 роках, затвердженої рішенням обласної ради від 10 червня 2009 року № 563-19/V, розпорядження голови РДА від 31.05.2010 №221-р „Про стан підготовки до оздоровчого періоду дітей та підлітків району влітку 2010 року”, відділом освіти розроблено та, спільно з педколективами закладів освіти району, проведено заходи, щодо оздоровлення дітей та підлітків.
   На території району у 2010 році функціонувало 17 пристосованих таборів відпочинку на базі всіх шкіл району. Цим видом відпочинку було охоплено 1334 (49%) дітей-школярів, що становить найвищий відсоток за всі роки роботи таборів (діаграма 1,1а), 32 дітей, що знаходяться під опікою оздоровлено в морських таборах та двоє з них (діти-дошкільнята) оздоровлялися протягом літа в дитячих дошкільних навчальних закладах. Всього охоплено організованими видами відпочинку і оздоровлення 1368 дітей від 6 до 17 років, що становить 50%. Таким чином, освітніми закладами виконано доручення заступника голови облдержадміністрації М. І. Пустової щодо забезпечення оздоровлення 50% дітей шкільного віку.
   У пристосованих таборах відпочило 1232 (92%) (діаграма 2) дітей пільгових категорій а саме, дітей сиріт та дітей, що знаходяться під опікою – 9 (20% від загальної кількості цієї категорії); діти з багатодітних та малозабезпечених сімей – 338 (93%); талановитих та обдарованих – 304 (100%); дітей-інвалідів – 17 (43%); дітей які постраждали від аварії на ЧАЕС – 9 (38%); дітей, які перебувають на диспансерному обліку – 304 (43%); дітей з девіантною поведінкою – 30 (77%); дітей працівників АПК і соцфери – 221 (73%). (діаграма 3)
Відпочинком у пристосованих таборах було охоплено 952 (71%) дітей молодшого шкільного віку та 382 (29%) старшокласників (діаграма 4).
Відсоток старшокласників у порівнянні з минулими роками зріс на 5%. Залучено в табори від 80% школярів Юр’ївська ЗОШ І-ІІ ст. директор Каніболоцька В. О., начальник табору Середа Н. Й. ) до 43% школярів(Царичанська ЗОШ І-ІІ ст., директор школи Іваніна Н. В., начальник табору Погрібна Л. А.). В порівнянні з минулим 2009 роком, відсоток охоплення відпочинком школярів в усіх школах зріс.
Значний ріст відстежується у Преображенській, Прядівській, ЗОШ І-ІІІ ст, Цибульківській ЗОШ І-ІІ ст. ( директ ори шкіл Чернявська Л. М., Юрченко Г. Г., Проскура М. П., - начальник таборів Пилипенко Т. М., Коваленко Т. Г., Мартинець Н. М.). (діаграма 5)
    Аналіз виконання дітоднів засвідчив його виконання в межах 80-100%. 100% вони виконанні в таборах Китайгородської, Новопідкрязької, Могилівської ЗОШ І-ІІІ ст., Лисківської, Могилівської, Залеліївської, Цибульківської, Юр’ївської ЗОШ І-ІІ ст. (діаграма 6). Важливу роль у відпочинку школярів має харчування. Крім бюджетних коштів (3 грн. в день на вихованця пільгової категорії) залучалися батьківські, спонсорські кошти (діаграма7).
   В середньому харчування в день становить 6 грн. 32коп. на виховання. В процентному відношенні кошти розподілялися так: 47% - бюджетні, 29% - батьківські, 24% спонсорські. Харчування в день в середньому 8 грн. становило в Могилівській ЗОШ І-ІІІ ст. найбільша спонсорська допомога була надана в цьому питання Молодіжнянській ЗОШ І-ІІІ ст, Могилівській ЗОШ І-ІІ ст: відповідно 2,93 грн. та 4,26 грн., що засвідчує тісну співпрацю з місцевими радами, громадськістю. Найнижчі ціни харчування в день спостерігалися в таборах Михайлівської 5,44 грн. та Рудківської ЗОШ І-ІІ ст. – 5,81 грн. Вцілому харчування вихованців в таборах відповідало фізіологічним нормам. (діаграма 7,8) В період відпочинку в таборах для вихованців організовувалися різноманітні змагання, екскурсій, розважальні заходи, виступи художньої самодіяльності. До змістовної організації дозвілля примножились естетичне оформлення кімнат відпочинку, функціонування „Доріжок здоров’я”. Увага приділялася відзначенню 65-ої річниці Великої Вітчизняної війни. Тематика заходів вирізнилася героїко - патріотичною спрямованістю. Період оздоровчої кампанії 2010 відзначався співпрацею пристосованих таборів із позашкільними закладами (БДЮТ, СЮН, ДЮСШ).
    Керівники гуртків позашкільних закладів спланували змістовне дозвілля вихованців. Хід відпочинку дітей і підлітків у пришкільних таборах висвітлювався у місцевій пресі. Слід відзначити досвід роботи таборів „Пурпурові вітрила” (Царичанська ЗОШ І-ІІІ ст.) „Світлячок” (Бабайківська ЗОШ І-ІІІ ст.), „Ромашка” (Могилівська ЗОШ І-ІІІ ст.), „Чайка” (Китайгородська ЗОШ І-ІІІ ст.), „Сонцеграй” (Ляшківська ЗОШ І-ІІІ ст.), „Веселики” (Прядівська ЗОШ І-ІІІ ст.), „Віночок” (Могилівська ЗОШ І-ІІ ст.) робота яких засвідчує творчий підхід, до створення власної системи виховної діяльності під час проведення оздоровчої кампанії. Робота таборів „Дзвіночок” (Залеліївська ЗОШ І-ІІ ст.), „Джерельце” (Преображенська ЗОШ І-ІІІ ст.), „Веселка” (Юр’ївська ЗОШ І-ІІ ст.), „Мрія” (Лисківська ЗОШ І-ІІ ст.) з кожним роком удосконалюється . За результатами конкурсу виховної роботи у пристосованих таборах відпочинку робота табору „Пурпурові вітрила” (Царичанська ЗОШ І-ІІІ ст.) визнана кращою. Досвід цього табору продемонстрував не лише цікавий калейдоскоп заходів, а й чітку управлінську діяльність. Особливої уваги в роботі табору заслуговує робота „Важатського загону” із числа учнів-старшокласників. Загонові важаті були ініціаторами змістовних конкурсних програм. Фактів порушення санітарно-епідемічних норм (поставка продуктів харчування без відповідних документів, недотримання режиму прибирання) не виявлено. Поряд із зазначеним в організації і проведені оздоровчої кампанії спостерігаються ряд недоліків: Без суттєвих змін залишається організація роботи з вихованцями у Михайлівській, Молодіжнянській, Новопідкрязькій ЗОШ І-ІІІ ст., Царичанській, Цибульківській, Юр’ївській ЗОШ І-ІІ ст. Не відстежується динаміка якості виховної роботи в таборі „Веселка” Новопідкрязької ЗОШ І-ІІІ ст., проблемними залишаються змістовно – організаційна робота, оформлення кімнати відпочинку, ігрового майданчика. Робота таборів вищезазначеної школи та Михайлівської, Лисківської, Залеліївської не висвітлювалася на сторінках районної преси. В усіх навчальних закладах, на базі яких діють пристосовані табори, відсутні право установчі документи, які б давали дозвіл на їх функціонування. В кожному мікрорайоні шкіл не створено відповідно законодавства місць масового відпочинку людей на воді і відпочинок вихованців у таборах проводиться без купання в річці. Відсоток охоплення організованим відпочинком учнів 5-10 класів, залишається невисоким у Царичанській, Ляшківській, Прядівській ЗОШ І-ІІІ ст., Рудківській, Цибульківській ЗОШ І-ІІ ст. 50% охоплення організованим відпочинком не забезпечили Царичанська, Китайгородська, Могилівська, Михайлівська ЗОШ І-ІІІ ст., Царичанська, Залеліївська ЗОШ І-ІІ ст. Нижчій відсоток виконання дітоднів відстежується в Царичанській ЗОШ І-ІІ ст. – 80%, Царичанській ЗОШ І-ІІІ ст. – 83%, Михайлівської, Рудківської ЗОШ - 89%. Виходячи з вищезазначеного,

НАКАЗУЮ:
1. Відзначити належний організаційно-методичний рівень роботи пристосованих таборів Царичанської, Бабайківської, Ляшківської, Китайгородської, Прядівської, Могилівської ЗОШ І-ІІІ ст., Могилівської ЗОШ І-ІІ ст. та оголосити подяки відділу освіти директорам і начальникам таборів зазначених шкіл: Сіданченко Л. Г., Ковтун В. В., Мацак Л. С., Зальоткіній Н. Л., Тищенко Л. І., Малик Н. М., Голик А. В., Ткаченко В. І, Юрченко Т. Т., Коваленко Т. Г., Динькі А. В., Туровій Т. В., Бунич С. В., Шульзі В. Ф. 2. Директорам шкіл:
2.1. Довести даний наказ до педколективів та проаналізувати його, зосередити зусилля педколективів на удосконалення організації роботи по підготовці до оздоровчого сезону періоду 2011 року.
2.2. Забезпечити функціонування пристосованих таборів на основі положення, розробленого відповідно до Типового положення про дитячий оздоровчий заклад, затвердженого Постановою Кабінету України від 28 квітня 2009 р. № 422 до 01.02.11. 2.3. Посилити контроль за відвідуванням вихованцями таборів, забезпечивши 100% виконання дітоднів.
2.4. Спільно з місцевими виконкомами активізувати роботу по залученню спонсорських коштів на харчування дітей в таборах.
2.5. Провести перспективне планування контингентів таборів на 2011 рік, забезпечивши 50% охоплення школярів цим видом відпочинку. до 01.02.11.
2.6.Ініціювати перед місцевими виконкомами відкриття на законній основі місць відпочинку на воді. до 01.03.2011 р.
    3. Головному бухгалтеру централізованої бухгалтерії, при формуванні бюджету на 2011 рік, передбачити закладання коштів на організацію харчування дітей в пристосованих таборах та оздоровлення дітей та сиріт і дітей, які знаходяться під опікою.
    4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на методиста Ляшенко В. Г.
 
Начальник відділу освіти Царичанської райдержадміністрації С.М. Китайгора


 
Категорія: Мої файли | Додав: rayvoadmin
Переглядів: 2090 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Вхід до сайту
Логін:
Пароль:
Освітні сайти
Час...
Пошук
Міні-профіль
Гість

Повідомлення:

Група:
Гости
Час:7:38 PM

Гість, ми раді вас бачити.
Будь ласка зареєструйтесь або авторизуйтесь!
Логін:
Пароль:
Візитор сайта
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz