Китайгородська ЗОШ І-ІІI ст.
На Приоріллі завжди цінували мудрість знань . Організацію освіти у приорільському селі добре відображає приклад села Китайгорода.
Свою історію Китайгородська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів розпочала ще з 1886 року , коли при Успенській церкві села була відкрита церковнопарафіяльна школа , у якій селянським дітям надавали елементарні знання . У 1892 році було засновано Китайгородське сільське училище, діяльність якого сприяла підвищенню грамотності серед населення . У 1916 році в селі діяли три початкові церковно-приходські школи при Успенській, Миколаївській, Свято-Духівській церквах .
Події 1917 -1921 років ХХ століття , що набули драматичного розвитку на обширах колишньої Російської імперії , торкнулися глибини соціального життя Приорілля. Вони супроводжувалися руйнацією старої матеріальної та ідеологічної основи навчання підростаючого покоління . У 1920-1930 роках динаміка розвитку освіти була позитивною.
Діяли початкові школи , створено школу-лікнеп. До війни 1941-1945 років Китайгородська школа була семирічною. Після війни у Китайгороді на 2309 мешканців функціонували початкова і восьмирічна школи та філія районної музичної школи . У 50-х роках із восьмирічної школи було створено середню, перший випуск якої був у 1957 році.
Сучасна будівля Китайгородської школи функціонує з 1985 року проектною потужністю на 65о учнівських місць ,з сучасними спортивною залою, актовою залою, майстернями , спортивними майданчиками . За час існування школа випустила 24 випускники з золотою та 6 із срібною медаллю. На сьогодні у школі І ступеня навчається 67 учнів , другого ступеня - 102 , третього ступеня – 47 учнів. Китайгородська ЗОШ І-ІІІ ст. є опорною з проблеми: «Еколого-краєзнавча спрямованість навчально-виховного процесу як шлях гуманізації особистості в умовах реалізації програми «Освіта для сталого розвитку.»
Над реалізаціє поставлених перед школою завдань працює 23 педагогічних працівники . З них:
-
Вища кваліфікаційна категорія – 14
-
І категорія 5
-
ІІ категорія – 1
-
спеціаліст – 3