Самарська Н.І. – голова Царичанського РК профспілки була учасником традиційного навчання активу обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України. У рамках семінару були розглянуті актуальні питання профспілкової роботи в умовах сьогодення.
В ході семінару учасники обмінялись практичним досвідом роботи щодо співпраці з об’єднаними територіальними громадами. Обговорено напрямки діяльності профспілкової організації у процесі формування бюджетів фінансування освіти у 2018 році. Акцентовано увагу на ризики у соціально-економічному захисті членів Профспілки з прийняттям Закону «Про освіту».
Результативно, з цікавістю пройшов тренінг на тему «Управління конфліктами та стресами», який провела викладач Зонального навчально-методичного центру Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок Наталія Нєженцева.
Театралізована вистава «Колективні відносини – запорука стабільності розвитку закладу», яку підготував міський комітет Кам’янської профспілкової організації визвала шквал оплесків і схвальні відгуки учасників обласного семінару.
*****************************************************************************************************************************
Профспілки проти наступу на трудові права громадян
Головним питанням порядку денного засідання Президії ФПУ, що відбулося 5 жовтня 2017 року, у Києві стало визначення концепції подальших дій профспілок на захист законних соціально-економічних прав працюючих в умовах реформ.
Члени Президії констатували тотальний наступ на права громадян під час проведення змін у соціально-економічній сфері, зокрема, через запровадження пенсійної та медичної реформ, розробку соціально недосконалого проекту Держбюджету на 2018 рік, подальше падіння обсягів виробництва та скорочення робочих місць тощо.
Таким чином, було зазначено: Генеральна угода Урядом, як соціальним партнером, не виконується. Під час прийняття суспільно-важливих рішень порушуються принципи соціального діалогу, що спонукає на активізацію дій ФПУ, її членських організацій для запобігання подальшому зниженню рівня життя більшості населення країни, скатування до рівня бідності навіть тих громадян, які мають роботу і працюють.
Із цього питання виступили члени Президії – Георгій Труханов, Віктор Турманов, Василь Мойсюк, Вікторія Коваль, Сергій Комишев, Михайло Петров, Андрій Присяжний, Валерій Черниш, Микола Колесник, Роман Дацько, Харьковський, Петро Шевченко, Олексій Романюк, Людмила Перелигіна, Ярема Жугаєвич, Юрій Піжук, Сергій Українець, Микола Бутенко та ін.
Після тривалої дискусії було ухвалено наступні рішення:
– доручити Голові ФПУ ініціювати проведення зустрічі Прем’єр-міністра України В.Гройсмана з членами Президії ФПУ, під час якої запропонувати профспілкове бачення виходу із ситуації;
– запропоновано ініціювати подібні робочі зустрічі з керівництвом Верховної Ради України та керівниками депутатських фракцій Парламенту;
– для розробки вимог профспілок до владних структур створено Робочу групу, якій доручено до 17 жовтня ц.р. напрацювати загальнонаціональні вимоги профспілок;
– оголосити підготовку до проведення всеукраїнської акції у м. Києві та у регіонах з єдиними вимогами ФПУ до Уряду, до Парламенту з питань проведення реформ, бюджету, відновлення роботи промисловості, прийняття Трудового Кодексу тощо. Визначено дату проведення дій у Києві – 14 листопада 2017 р. у стін Верховної Ради під час пленарного засідання.
Президією також розглянуто низку актуальних питань профспілкового життя, а саме: щодо скликання четвертого засідання Ради Федерації профспілок України, на якому розглянути вкрай важливі і актуальні питання, зокрема, про виконання рішень VІІ з’їзду ФПУ щодо організаційно-фінансового зміцнення та ефективного використання потенціалу профспілок із захисту законних прав працівників, про основні позиційні підходи ФПУ щодо Генеральної угоди на новий строк та ін.
Президія затвердила заходи з нагоди 10-ї річниці Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю, а також ухвалила відповідну заяву з нагоди цих подій.
За матеріалами ФПУ
23 червня 2017 року
Обрання нового голови райкому профспілки – Самарську Ніну Іванівну
22 червня 2017 року у зв’язку з переходом голови райкому Кондакової Л.В. на посаду державного службовця, проведена позачергова звітно-виборна конференція, на якій розглядалося питання перевиборів голови Царичанської районної організації профспілки працівників освіти і науки України. Членами конференції одноголосно обрано головою профспілки Самарську Ніну Іванівну, голову ППО БДЮТ. Бажаємо їх успіху в роботі.
******************************************************************************************************************************************************************************************
24 квітня 2017 року
День охорони праці
З метою привернення уваги світової громадськості до проблем травматизму на виробництві, Міжнародною організацією праці оголошено 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці.
У 2017 році День охорони праці в Україні пройде під девізом «Удосконалення збору та використання даних про безпеку та гігієну праці».
Травматизм на виробництві є важливою, але недостатньо усвідомленою проблемою нашого суспільства, для розв’язання якої потрібні систематичні та всебічні зусилля.
Царичанський райком Профспілки працівників освіти і науки України запрошує всіх освітян долучитися до проведення заходів до Дня охорони праці.
10 квітня 2017 року
РОЗРАХУНОК ОПЛАТИ ЛІКАРНЯНИХ ЛИСТІВ ПРАЦІВНИКІВ
Інформація
про обчислення страхового стажу за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності
Відповідно до частини першої статті 24 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 23.09.99 N 1105 (далі - Закон N 1105), листа Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від 22.02.2017 №2.4-38-327, допомога у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю виплачується застрахованим особам залежно від страхового стажу в таких розмірах:
50 % середньої заробітної плати - застрахованим особам, які мають страховий стаж до трьох років;
60 % середньої заробітної плати - застрахованим особам, які мають страховий стаж від трьох до п'яти років;
70 % середньої заробітної плати - застрахованим особам, які мають страховий стаж від п'яти до восьми років;
100 % середньої заробітної плати - застрахованим особам, які мають страховий стаж понад вісім років.
Згідно з частиною першою та другою статті 21 Закону N 1105 страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та за який вона та роботодавець або лише вона щомісяця сплачували страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж обчислюється за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, а за періоди до його запровадження - за порядком та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.
03 січня 2017 року
Підвищення заробітної плати з 01 січня 2017 року
Царичанський Райком профспілки працівників освіти і науки України, відповідно до листа ЦК профспілки роз’яснює, що згідно Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», з 01 січня 2017 року мінімальну зарплату встановлено у місячному розмірі 3200 гривень.
Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) встановлюється у розмірі, не меншому від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 01 січня календарного року. Станом на 01 січня 2017 року прожитковий мінімум затверджений на рівні - 1600 гривень.
Законом України від 06.12.2016 №1774-VІІІ встановлено, що розмір заробітної плати працівників не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати.
При обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються доплати тільки за роботу в несприятливих умовах праці, за роботу в нічний та надурочний час, відряджувальні, премії до святкових і ювілейних дат.
Якщо нарахована зарплата працівника є нижчої мінімальної зарплати, роботодавець проводить доплату до розміру 3200 грн, що виплачується разом із зарплатою. Хто працює на неповну ставку – доплата виплачується пропорційно до розміру навантаження.
Крім того, постановою КМУ від 14.12.2016 №974 передбачено підвищення на два тарифні розряди посадових окладів і ставок зарплати всім педагогічним працівникам навчальних закладів та установ освіти, але в різні терміни: з 01 січня 2017 року – педагогам ЗОШ і шкільних відділень НВК (що фінансуються за рахунок освітньої субвенції); з 01 вересня 2017 року – іншим педагогічним працівникам, наприклад ДНЗ (що фінансуються з місцевого бюджету).
Царичанський райком профспілки направив листи засновникам – органам місцевого самоврядування, щодо підвищення з 01 січня 2017 року розрядів педагогам закладів, що фінансуються з місцевого бюджету, таким як ДНЗ.
30 грудня 2016 року
ЗМІНА, що вноситься у додаток 2 до постанови КМУ від 30 серпня 2002 р. № 1298
Підрозділ 2 розділу I викласти в такій редакції:
“2. Інші навчальні заклади та установи освіти
Керівні та педагогічні працівники
Директори (начальники, завідувачі): загальноосвітніх, професійно- технічних, міжшкільних закладів усіх типів і найменувань, технікумів і коледжів (в тому числі у структурі університетів, академій та інститутів), їх філій |
14—18 |
|
|
Директор (завідувач) навчально-методичного закладу |
15—18 |
|
|
Завідувач психолого-медико-педагогічної консультації |
15 |
|
|
Завідувач (директор): дошкільного навчального закладу, школи естетичного виховання, позашкільного навчального закладу |
12—16 |
|
|
Керівник фізичного виховання |
10—13 |
|
|
Завідувач: відділу, лабораторії, кабінету позашкільного навчального закладу |
11—13 |
|
|
Завідувач лабораторії технікумів і коледжів (в тому числі у структурі університетів, академій та інститутів) |
11—13 |
|
|
Завідувач (керівник): навчально-виробничої (навчальної) майстерні; навчально-методичного кабінету; лабораторії (кабінету) навчально-методичного (методичного) закладу; відділення виробничої практики технікумів і коледжів (в тому числі у структурі університетів, академій та інститутів) |
11—14 |
|
|
Завідувач: навчально-консультаційного пункту; інтернату при школі; заочного відділення школи; фільмотеки |
9—10 |
|
|
Вчителі (всіх спеціальностей), викладачі, вихователі, вихователіметодисти, логопеди, завідувач логопедичного пункту, майстер виробничого навчання, педагог з професійного навчання, методист, практичний психолог, педагог-організатор, концертмейстер, соціальний педагог |
10—14 |
|
|
Асистент вчителя-реабілітолога, асистент вчителя загальноосвітнього навчального закладу з інклюзивним та інтегрованим навчанням, асистент вихователя дошкільного навчального закладу в інклюзивній групі |
10—12 |
|
|
Консультант психолого-медико-педагогічної консультації |
14 |
|
|
Помічник директора з режиму, старший черговий з режиму, черговий з режиму загальноосвітнього навчального закладу для дітей, які потребують особливих умов виховання |
9—12 |
||
Музичний керівник дошкільного навчального закладу, художній керівник, інструктор: з фізкультури, з праці, слухового кабінету |
9—12 |
||
Керівник: гуртка, секції, студії та інших форм гурткової роботи; культорганізатор, екскурсовод, інструктор з туризму, акомпаніатор, старший вожатий |
9—12 |
||
Перекладач-дактилолог |
10 |
||
Методист університету, академії, інституту, методист із складання кінопрограм |
9—12”. |
||
ОБЛАСНА ПРОФСПІЛКОВА УГОДА ПІДПИСАНА
21 грудня 2016 року відбулося спільне засідання колегії департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації та пленуму обласного комітету профспілки. Головним питанням засідання став стан виконання Угоди між департаментом та обкомом Профспілки на 2011-2015 роки, продовженої на 2016 рік, та нова Угода на 2016-2020 роки. Співдоповідачами з цього питання виступили голова обкому Профспілки Галина Бєлікова та заступник директора департаменту Антон Демура. Заслухавши і обговоривши інформації обкому Профспілки та департаменту учасники пленуму наголосили на необхідності подальшої співпраці обкому Профспілки та департаменту освіти і науки, виборних органів організаційних ланок Профспілки усіх рівнів, місцевих органів управління освіти і науки, інших владних структур на засадах соціального партнерства.
Пленум відзначає, що обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України, відповідаючи вимогам Закону України «Про соціальний діалог», на сьогодні є єдиною репрезентативною професійною спілкою освітян. Пленум схвалив проект Угоди між департаментом освіти і науки та обкомом Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки та доручив голові обкому Профспілки Галини Беліковій підписати цей важливий документ. З боку соціального партнера документ підписав директор департаменту освіти і науки Олексій Полторацький.
Захисні положення угоди стають основою для укладення районної угоди і колдоговорів навчальних закладів та установ освіти. Повідомлення про проведення переговорів надіслано Царичанським райкомом профспілки сільським головам ОТГ, начальнику відділу освіти. Планується розпочати переговори по укладенню районної Угоди з 03 по 26 січня 2017 року, після її схвалення буде розпочата робота по укладанню угод в закладах освіти.
28.11.2016.
Оплата праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 №840, з 01 грудня поточного року посадові оклади працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, зокрема і сфери освіти, підвищуються і встановлюються в розмірах:
1 тарифного розряду — 1 600 гривень;
2 тарифного розряду — 1 605 гривень;
3 тарифного розряду — 1 615 гривень;
4 тарифного розряду — 1 695 гривень;
5 тарифного розряду — 1 816 гривень;
6 тарифного розряду — 1 936 гривень;
7 тарифного розряду — 2 056 гривень;
8 тарифного розряду — 2 189 гривень;
9 тарифного розряду — 2 310 гривень;
10 тарифного розряду — 2 430 гривень;
11 тарифного розряду — 2 630 гривень;
12 тарифного розряду — 2 830 гривень;
13 тарифного розряду — 3 030 гривень;
14 тарифного розряду — 3 231 гривня;
15 тарифного розряду — 3 444 гривні …….
25.11.2016.
Про перенесення робочих днів у 2017 році
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.11.2016 №850-р, з метою створення сприятливих умов для святкування 9 травня — Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (Дня перемоги) та 24 серпня — Дня незалежності України, а також забезпечення раціонального використання робочого часу рекомендується керівникам підприємств, установ та організацій перенести у порядку і на умовах, визначених законодавством, у 2017 році для працівників, яким установлено п’ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями, робочі дні з:
понеділка 8 травня — на суботу 13 травня;
п’ятниці 25 серпня — на суботу 19 серпня.
20.11.2016
Парламентські слухання на тему: «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні».
16 листопада 2016 року, відбулися парламентські слухання на тему: «Про стан та проблеми фінансування освіти і науки в Україні».
Профспілку працівників освіти і науки України представляли Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов, його заступники, голови та представники територіальних організацій Профспілки.
Предметом обговорення стали питання дотримання законодавства щодо фінансування освіти і науки в країні; незадовільний стан фінансування дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти; соціальний статус освітян і науковців, рівень оплати їх праці.
Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов у своєму виступі підкреслив, що якісна освіта неможлива без належного фінансування. Освітяни оцінюють його як «незадовільно», бо обсяги не відповідають державним гарантіям.
Заробітна плата українських освітян є найнижчою у Європі. Ставка заробітної плати вчителя найвищої кваліфікації ледь перевищує 100 доларів. Асигнування в таких обсягах забезпечують лише 40% потреби на оплату праці, часткове фінансування навчальних закладів за житлово-комунальні послуги, оплата за які у ВНЗ здійснюється виключно за рахунок власних коштів.
Георгій Труханов наголосив, що Профспілка підтримує наміри встановити в новому законі про освіту гарантію, що найнижчий розмір посадового окладу педагога має бути на рівні трьох мінімальних заробітних плат, але реальних, а не тих, які Уряд декларує з 1 січня 2017 року на рівні 3200 гривень, включаючи усі доплати. Реалізація таких норм забезпечила б й підвищення в подальшому тих мізерних пенсій, які отримує вчительство.
«Підсумком роботи парламентських слухань стали Рекомендації, які будуть подані на затвердження Верховної Ради України.
16.11.2016
Уряд спрямував у регіони освітнью субвенцію з держбюджету
Уряд спрямував місцевим бюджетам 1 615 896,6 тисяч гривень освітньої субвенції з держбюджету для вирішення нагальних проблем галузі, зокрема зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів. Відповідне розпорядження Кабінету Міністрів прийнято 16 листопада.
За рахунок державних коштів буде придбано шкільні автобуси, які підвозитимуть дітей до навчальних закладів у сільській місцевості. На ці цілі спрямовано 200 млн. грн. Використовувати кошти будуть на засадах співфінансування: не більше 70 % – за рахунок освітньої субвенції, не менше 30 відсотків – за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Державну субвенцію в 300 млн грн витратять на оснащення закладів освіти з поглибленим вивченням природничих та математичних предметів, комп’ютерні комплекси. Окрім цього, гроші спрямують і на впровадження енергозберігаючих технологій.
Варто зазначити, що суттєву допомогу на забезпечення освітнього процесу отримають об’єднані територіальні громади – Уряд передбачив для них 300 млн. грн. на придбання автобусів, оснащення навчальних кабінетів, впровадження енергозберігаючих технологій.
Окрім цього, кошти державної субвенції спрямують для виплат зарплат освітянам, оплату комунальних послуг та енергоносіїв та недопущення виникнення заборгованості із зазначених виплат до кінця поточного року.
На освіту Царичанського району (без ОТГ) на 2016 рік виділена освітня субвенція в розмірі 21161,10 тис.грн, яка використовується на зарплату та інші питання функціонування закладів освіти.
18 серпня 2016 року
Попередні результати Всеукраїнського маршу протесту профспілок
Уряд відреагував на вимоги учасників акції, зокрема підписано протокол домовленостей щодо подальшої роботи Уряду і профспілок. Після акції протесту, на основі законопроекту, розробленого Федерацією профспілок України, сьогодні у Верховній Раді України зареєстровано 2 законопроекти:
- проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збільшення мінімальної заробітної плати на рівень, який відповідає фактичному прожитковому мінімуму для працездатних осіб» ;
- проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку встановлення мінімальних гарантій в оплаті праці».
Зазначеними законопроектами передбачається, зокрема, підвищення розміру мінімальної заробітної плати до рівня фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, запровадження галузевих підвищувальних коефіцієнтів до заробітної плати в небюджетній сфері та ін.
========================================================================================================================================================
07 липня 2016 року
Всеукраїнський марш протесту профспілок «Європейським цінам – європейську зарплату».
16 року у Києві на Всеукраїнський марш протесту біля Кабінету Міністрів і Верховної Ради України зібралося 80 тисяч представників профспілкових організацій, трудових колективів, простих громадян зі всіх регіонів України. Освітяни Дніпропетровщини, та інші представники профспілок нашого краю прийняли активну участь у акції. Колона в складі 14 автобусів та двох маршруток від Будинку профспілок м.Дніпропетровська направилася до парку Слави м.Києва. Звідки стартувала до Верховної Ради України, щоб об’єднатися з іншими представниками, що рухалися від парку Шевченка. Учасники акції зібрались, щоб висловити категоричний протест проти зростання ціни на газ для населення, тарифів на гарячу воду та опалення, задекларованого підвищення тарифів на електроенергію та холодну воду. Учасники Всеукраїнського маршу протесту затвердили текст Резолюції та вручили її разом з підписами працівників представникам Кабінету Міністрів та Верховної Ради України. Головне гасло під яким пройшов марш – «Європейським цінам – Європейську зарплату!».
=================================================================================================================================================
При підготовці Кабінетом Міністрів України проекту бюджету України на 2017 рік, який планується без затримки внести на розгляд Верховної Ради України, серед пріоритетів, зокрема, розвиток освіти. За словами В.Гройсмана "Дитина від народження має тільки один шанс піти в дитячий садочок, один раз закінчити школу, і цей період є надзвичайно відповідальним. Те, що ми зможемо дати як багаж дитині, буде означати, що вона вийде конкурентною і успішною". Уряд закладатиме у бюджеті підвищення заробітних плат педагогів. "Це базова позиція, яку ми теж будемо відстоювати, за яку боротимемося, і це буде тільки початок", - повідомив Прем'єр-міністр. Уряд буде пропонувати підходи щодо зміни системи оплати праці в Україні і пенсійного забезпечення.